Seria WOODTALK odpowiadając na potrzeby architektów i projektantów wnętrz stworzyła kolekcję płytek ceramicznych imitujących drewno, ale nie takie zwyczajne, lecz drewno, które opowiada swoją historię.
Fabryka stworzyła tę kolekcję bazując nie na barwieniu drzewa, ale na naturalnych procesach jakie napotyka drzewo w czasie: utlenianie, które sprawia, iż różny stopień tego procesu powoduje zróżnicowane zabarwienie drewna, działanie wody: deszcze, śniegi, mgły, które zostawiają trwały ślad na drewnie czy wreszcie zmiana pór roku i wpływ słońca, które odbija się na wizerunku drewna.
Te wszystkie czynniki wzięto pod uwagę tworząc niepowtarzalną kolorystykę ceramicznego drewna WOODTALK imitującego: dąb jasny i szary , orzech, kasztan, świerk. Przy tworzeniu kolekcji brano pod uwagę około 60 różnych próbek jednego drzewa i łączono je ze sobą w płaski obraz. Zachowano również surową powierzchnię drewna struganego, wyczuwalnego w dotyku i widocznego pod odpowiednim kątem patrzenia.
Wszystko to sprawia, iż seria WOODTALK na pierwszy rzut oka nie jest do odróżnienia od drewna naturalnego - wzór i kolor jednej serii jest różny - tak jak to jest w naturalnej desce; dzięki temu ułożone na dużej powierzchni wyglądają niezwykle naturalnie.
Każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni kolor oraz wymiar deski WOODTALK: 30x120 cm, 20x120 cm, 15x90 cm, 22,5x90 cm, a nawet deski długości 180 cm (szerokości: 20 i 26,5 cm). Każda płytka jest rektyfikowana, można więc użyć fugi minimalnej grubości tak, iż prawie nie widać łączeń, można je także spokojnie montować na ogrzewaniu podłogowym.
Znajdują zastosowanie nie tylko na posadzkach w domach prywatnych, ale też w budynkach użyteczności publicznej (sklepy, kawiarnie, pasaże handlowe, urzędy itp), również na zewnątrz budynków (np. na tarasach), ścianach oraz plażach przy basenach. Największym atutem płytek WOODTALK jest fakt, iż są produkowane z gresu porcelanowego, co sprawia, że nie trzeba ich impregnować, są łatwe w czyszczeniu i ślady użytkowania w czasie, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii ich produkcji, są niemal niewidoczne.
Galeria WOODTALK: